Mercedes Warsztat Szczecin

Nie jest nowością, fakt, że regularne przeglądy potrafią znacznie wydłużyć życie samochodu. Są równie ważne przy intensywnej eksploatacji, jak i w przypadku gdy auto stoi przez dłuższy czas nieużywane. W Wyrwa Warsztat Mercedes Szczecin, eksperci z wieloletnim doświadczeniem zlokalizują usterki i doradzą. Potrzebujesz przeglądu silnika, wymiany filtrów, płynów czy opon? Zadzwoń i umów się na przegląd: tel. (+48) 91 45 32 159.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Marka Mercedes szczyci się niemiecką niezawodnością również w dziedzinie konstrukcji silnika. Jednostki napędowe mercedesa słyną na całym świecie ze swojej mocy. Przez skomplikowanie silnika, jego obsługa nie należy do najprostszych. Dlatego lepiej jest dbać o niego i zapobiegać usterkom, by w przyszłości oszczędzić sobie wydatków i kłopotów. Monitoruj na bieżąco stan swojego silnika w Wyrwa Mercedes Warsztat Szczecin.

Najczęstsze błędy

Przede wszystkim nie należy ulegać iluzji, że nowy samochód, prosto z salonu nigdy nie ulegnie awarii. Pamiętajmy, że minimum raz w roku trzeba zadbać o kompleksowy serwis, w Wyrwa Warsztat Mercedes Szczecin. Bardziej aktywni kierowcy, którzy pokonują długie dystanse w krótkim czasie muszą pamiętać, by pojawić się w warsztacie co 10 – 20 tysięcy kilometrów. WIększe wyzwanie stanowią auta używane, w których części wymagają częstszego  monitoringu.

Wyrwa Mercedes Warsztat Szczecin

Wymiana filtra

W popularnych dla Mercedesa, silnikach wysokoprężnych, wyposażonych w filtr DPF, zapycha się on dużo częściej niż w innych przypadkach. Z czego to wynika i co robić w takich przypadkach? Zapychające filtr zanieczyszczenia pochodzą głównie z powietrza. A więc wszystkie zanieczyszczenia, spaliny, itp. Problem ten mogą odczuć zwłaszcza osoby, które używają samochodu do poruszania się po mieście. Dlatego należy wtedy pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra, wykonanym w profesjonalnym miejscu, jak Wyrwa Warsztat Szczecin Mercedes.