TŁUMIKI

TŁUMIKI SAMOCHODOWE SZCZECIN – SPRZEDAŻ I MONTAŻ

Tłumiki samochodowe to jedne z elementarnych części układu wydechowego, są niezbędne do wydalania spalin wydobywających się z silników, jak również do właściwego zredukowania hałasu emitowanego przez silniki spalinowe. Liczbę tłumików w układzie wylotowym dobiera się ze względu na właściwości tłumienia hałasu przez różne tłumiki. Zwykle stosuje się dwa lub trzy tłumiki wylotowe.

Układ wydechowy musi znosić pracę w ekstremalnych warunkach, bowiem temperatura gazów spalinowych  opuszczających silnik wynosi około 1000 stopni, podczas gdy od zewnątrz rury tłumiki stykają się z chłodniejszym powietrzem i wodą. Ponadto niektóre składniki gazów spalinowych przyczyniają się do korozji tłumików od wewnątrz. Natomiast zewnętrzna strona narażona jest na działanie piasku, kamieni czy soli i także ulega stopniowemu niszczeniu. Częstotliwość wymiany tłumików uzależniona jest od kilku czynników:

  •  Ilości przebytych kilometrów
  •  Jakości tankowanego paliwa
  •  Jakości dróg
  •  Częstości użytkowania samochodu w trakcie niskich temperatur
  •  Jakości zamiennych elementów

xUkłady wydechowe w samochodach działają zwykle przez okres około 3-4 lat. Jednakże, jak już zostało wspomniane, różne czynniki mogą wpływać na przyspieszenie procesu niszczenia i powodować konieczność wcześniejszej wymiany tłumików.

UKŁAD WYDECHOWY – TŁUMIKI SZCZECIN

Nasz serwis oferuje szeroki zakres usług, związanych z układem wydechowym samochodów osobowych – sprzedaż, naprawę i montaż kompletnych układów wydechowych, tłumików końcowych i środkowych, katalizatorów, rur kolektorowych i łączących, uszczelek itp. Dysponujemy częściami, które wykonane są z solidnych materiałów i pochodzące od sprawdzonych producentów, dzięki czemu mają długi okres użytkowania.Wydawać by się mogło, że wymiana tłumika to prosta sprawa, jednakże wbrew pozorom często wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Koszt nie jest duży, dlatego warto powierzyć to zadanie specjalistom i szybko pozbyć się problemu. Naszym celem jest zadowolenie Klientów, dlatego nie pozwalamy sobie na niedociągnięcia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby i skorzystania z innych naszych usług takich jak: serwis oponsprzedaż akumaltorówwyważanie kół.