KLIMATYZACJA

SERWIS KLIMATYZACJI W SZCZECINIE

Klimatyzacja w samochodzie może być zbawienna i w znacznym stopniu poprawia komfort jazdy. Wbrew pozorom okazuje się przydatna, nie tylko podczas upalnego lata, ale także w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ bardzo skutecznie pomaga w odparowaniu szyb. Ponadto uruchamianie klimatyzacji zimą, zapewnia naturalne smarowanie elementów sprężarki i przyczynia się do dłuższej sprawności całego układu.

Panuje błędne przekonanie, że klimatyzację wystarczy skontrolować raz do roku. Jednakże warto jest to zrobić zarówno przed sezonem letnim, kiedy jej eksploatacja jest wzmożona, jak również przed zimą. Nie tylko alergicy powinni pamiętać, że układ wentylacyjny, może być siedliskiem pleśni i grzybów, dla których wilgotne warunki są idealne do rozmnażania. Właściwe serwisowanie klimatyzacji i jej systematyczne czyszczenie, wpływa na prawidłowe działanie systemu, ale także na zdrowie użytkowników.

Regularne przeglądy klimatyzacji warto wykonywać w naszym serwisie w Szczecinie. Wśród naszych usług wymienić można:

  •  Odgrzybianie i czyszczenie
  •  Wykrywanie nieszczelności oraz ich naprawa
  •  Uzupełnianie elementu chłodzącego
  •  Naprawa układu klimatyzacji

JAK ROZPOZNAĆ, ŻE KLIMATYZACJA NIE DZIAŁA PRAWIDŁOWO?

Często bagatelizujemy pierwsze objawy źle działającej klimatyzacji, czego powodem jest zwykle fakt, że nie wpływa ona stan techniczny auta i bezpieczeństwo podczas jazdy. Co najwyżej, zmniejsza komfort podróżowania, nie jest więc dla nas sprawa priorytetową. Jednakże zaniedbania w tej dziedzinie, mogą w późniejszym czasie spowodować większe koszty naprawy. Dlatego warto zwrócić uwagę, na symptomy sygnalizujące usterkę klimatyzacji:

  •  Słabe chłodzenie
  •  Przykre zapachy
  •  Słaby nadmuch z wentylatorów
  •  Przerwy w działaniu
  •  Głośna praca układu

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA SZCZECIN – WARTO O NIĄ ZADBAĆ

Celem zapewnienia prawidłowej pracy klimatyzacji konieczne jest m.in. utrzymanie szczelności układu (niedopuszczalny kontakt z wodą i parą wodną), odpowiedniego ciśnienia czynnika roboczego oraz jego nasycenia olejem smarującym kompresor klimatyzacji. Jak również regularne odgrzybianie układu klimatyzacji. Wszystkie te czynności umożliwia nasza stacja obsługowa firmy TEXA, która jest do Państwa dyspozycji.

Wszelkie naprawy silników i innych wykonujemy rzetelnie i uczciwe, przykładając wagę do tego, aby efekt naszych działań w maksymalnym stopniu odpowiadał wysokim oczekiwaniom naszych Klientów. Regularna kontrola wszystkich elementów układu wentylacji, może zapobiec kosztownym naprawom. Należy także systematycznie przeprowadzać przeglądy okresowe samochodów. Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do specjalistów, którzy z powodzeniem uporają się z każdym problemem. Zapraszamy do naszej siedziby w Szczecinie.