Rozrząd

SZYBKA WYMIANA PASKA ROZRZĄDU SZCZECIN

Rozrząd jest mechanicznym systemem zarządzającym pracą silnika. Składa się z takich elementów jak: wał korbowy, wał rozrządu, rolki prowadzące, rolki napinające i pasek rozrządu. Zlekceważenie terminu wymiany paska rozrządu może zakończyć się remontem kapitalnym silnika. Uwaga! Wymiana samego paska to zbyt mało. Zazwyczaj wymieniamy także napinacz, rolki prowadzące, a czasem także zębate koła rozrządu.

Zadaniem paska rozrządu jest przekazanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory. Pęknięcie, poluzowanie paska lub naderwanie jego zębów powoduje zazwyczaj gigantyczne szkody i kończy się remontem głowicy lub co gorsza całego silnika. W naszym serwisie wymieniamy:

  • Rolkę napinającą (napinacz)
  •  Rolkę (rolki) prowadzące
  •  Uszczelniacze wałków rozrządu i wału korbowego

O bezawaryjnej pracy paska rozrządu decyduje wiele czynników – m.in. wytrzymałość samego paska, stan współpracujących z nim kół zębatych, stan rolek napinających oraz środowisko pracy, czyli mówiąc obrazowo ilość brudu pod pokrywą osłaniającą pasek.

REMONT SILNIKÓW I ROZRZĄDU W SZCZECINIE

W większości przypadków pasek rozrządu wymienia się co 90 000 km, lub – jeszcze lepiej – co 60 000 km. Dla pewności wraz z wiekiem auta warto ten okres skracać. Okres do pierwszej wymiany „kompletu rozrządu” w fabrycznie nowym aucie powinien być nieco dłuższy niż w silniku dziesięcioletnim. Popularna wymiana paska rozrządu praktycznie zawsze oznacza wymianę wybranych elementów, które z nim współpracują.

Jeśli więc w Twoim aucie pojawiły się problemy z silnikiem i rozrządem? Warto zgłosić się do prawdziwych profesjonalistów. Naprawy główne silnika, szlifowanie wałków rozrządu i całkowita wymiana rozrządu dla naszych wyspecjalizowanych mechaników nie stanowią żadnego problemu. Zaufaj specjalistom i przyprowadź samochód do naszego Auto Serwisu Wyrwa w Szczecinie. Obsługa na najwyższym poziomie, właściwa diagnostyka silnika i szybka naprawa awarii czy szkody zagwarantują Twoje zadowolenie.