WYMIANA PŁYNÓW

EKSPRESOWA WYMIANA PŁYNÓW W SZCZECINIE

Aby mechanizmy w samochodzie funkcjonowały prawidłowo należy dbać, kontrolować i regularnie uzupełniać płyny. Jest to niezwykle istotne i ważne, gdyż zaniedbanie tego może prowadzić do dużych i poważnych awarii, a także do narażenia bezpieczeństwa swojego lub swoich bliskich. Często także, przez zaniedbanie można doprowadzić do większych i bardziej kosztownych usterek. Dlatego też podstawowa znajomość rodzajów płynów i częstotliwość ich wymiany odgrywa ważną rolę w eksploatacji samochodu.

Płyny samochodowe, których poziom można sprawdzić i uzupełnić w Auto Serwis Wyrwa to:

  •  Olej silnikowy
  •  Olej w skrzyni biegów
  •  Płyn chłodniczy
  •  Płyn hamulcowy
  •  Płyn do spryskiwaczy
  •  Płyn wspomagania

W przypadku oleju silnikowego zawsze należy stosować taki płyn, który jest właściwy i zalecany przez producenta. Podczas znacznego obniżenia jego prawidłowego poziomu, należy go niezwłocznie uzupełnić, a między 15 000 a 30 000 km przebiegu wymienić. Okres ten znacznie może ulec skróceniu jeśli auto pokonuje często krótkie i częste dystanse. Fachowcy z serwisu Wyrwa dokonają szybkiej wymiany oleju silnikowego w samochodach każdej marki.

WYMIANA PŁYNÓW SZCZECIN I FILTRÓW ZGODNIE Z WYTYCZNYMI

Każdy z płynów czy to chłodniczy czy hamulcowy ma swój okres, po upływie, którego tracą one swoje właściwości. I tak na przykład wymiana płynu chłodniczego, hamulcowego powinna odbywać się co 2 lata. Zupełnie inaczej odbywa się kontrola oleju w skrzyni biegów, a jeszcze inaczej w przypadku płynów do spryskiwaczy, którego używa się i wymienia zdecydowanie najczęściej (zazwyczaj zmiana sezonowa z letniego na zimowy i na odwrót).

Należy dbać i kontrolować płyny w samochodzie, gdyż zmiana ich jest znacznie tańsza i bardziej opłacalna jak naprawa usterek w aucie. Podczas wymiany najważniejsza jest instrukcja obsługi samochodu, w której zawierane są zawsze zalecenia i wytyczne dotyczące terminów, dat wymiany oraz rodzajów środków i płynów jakie trzeba zastosować w danym pojeździe. Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego Wyrwa w Szczecinie na diagnostykę silnika, kontrolę, a także wymianę wszystkich płynów. Należy pamiętać, że właściwy nadzór i przestrzeganie zasad podwaja poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim powoduje prawidłowość funkcjonowanie auta zmniejszając ryzyko jego częstych uszkodzeń.